míkovci - kdo jsme

Jsme výrobní rodinná firma založená v roce 2005 ve středočeském Divišově, městečku s dlouholetou tradicí výroby sportovních motocyklů, na kterou samostatně navazujeme a dále ji rozvíjíme. 

Naše znalosti, zkušenosti, schopnosti a charakter našeho výrobního zařízení tvoří ucelenou soustavu se zaměřením na výrobu prostorově složitých kovových svařovaných konstrukcí - kompletů, podsestav i součástí - především z oceli, ale i nerezu a duralu. Z hlediska typu zakázek pokrýváme oblast výroby od sérií v řádu stovek kusů, přes výrobu malosériovou a v ojedinělých případech  po kusovou a prototypovou.

Naším typickým a častým výrobkem je sportovní motocyklový rám a další díly motocyklového podvozku. V oblasti současného motosportu to byla od roku 2005 po 10 let výroba pro sidecarcross (exkluzivně pro MEFO GmbH), od roku 2009 působíme v ledové ploché dráze (exkluzivně pro KLABO - Antonín Klatovský) a nejnověji v juniorské ploché dráze (exkluzivně pro SHUPA). V oblasti náhradních dílů na motocyklové veterány působíme v disciplínách enduro, silniční okruhy a motokros, ve kterém se zaměřujeme na vybrané náhradní díly na motocykly ESO.

Své know-how systematicky rozvíjené od roku 2005 v náročném oboru motosportu postupně uplatňujeme také mimo "svět motocyklů" a to ve výrobě koncepčně podobných konstrukcí obecně.

Zákazníky máme nejen v České republice, ale také v Německu, Holandsku, Dánsku, Švédsku a ve Velké Británii.  NAŠI ZÁKAZNÍCI

Klabo, CZ

Exkluzivně pro Klabo vyrábíme rámy, zadní kyvné vidlice, výfuky a další díly pro motocykly na ledovou plochou dráhu.

FB: cs-cz.facebook.com/KlaboFactory

Mefo - Metal, DE

V letech 2006-2016 jsme exkluzivně pro Mefo vyráběli a spoluvyvíjeli podvozky pro sidecarcross.

Web: mefo-sidecarcross.de/

Speedway Service, UK

Výroba výfuků pro plochou dráhu.

Web: www.speedwayserviceltd.co.uk/